Sebastian Vettel

null

Sebastian Vettel Obsah

Sebastian Detaily

Deatily Sebastian

null

Sebastian Vettel je jedným z najväčších talentov Formule 1. Jeho široký údmev a zmysel pre humor nie sú typickými prvými dojmami jazdca, no za jeho pohodovým zovňajšom sa ukrýva výnimočný pretekár s technickou precíznosťou a neuveriteľnom kontrolou monopostu.  Najmladší vlastník pole position a napokon najmladší víťaz v Monze roku 2008.

Vettel je členom Red Bull rodiny už niekoľko rokov. Hľadači talentov sa veru nezmýlili, keď vsadili na mladého cool chlapca z nemeckého Heppenheimu. Do análov F1 sa zapísal už v roku 2006 na Grand Prix Turecka ako tesovací jazdec BMW Sauber. No svoju prvú kopletnú Veľkú cenu odjazdil v roku 2007 v USA, kde v tíme BMW Sauber nahradil zraneného Roberta Kubicu. Skončil na ôsmom mieste. Hlavný pracovný pomer začal ešte ten rok v nástupcovi BMW Sauber - tíme Torro Rosso na Hungaroringu. V roku 2007 bolo jeho najlepším umiestením štvrté miesto na Veľkej Cene Číny.  

Rok 2008 nezačal pre Sebastiana Vettela dobre, keď v prvých 4 Grand Prix odjazdil iba 39 kôl, no potom prišlo historické víťazstvo v Monze a potup do seniorského tímu Red Bull Racing. Pôsobenie v novom tíme začal excelentne víťazstvom na Grand Prix v Číne, pokračoval víťazstvom v SIlverstone na Britskej GP a ďalšími víťazstvami v Japonsku. Svojim víťazstvom v posledných pretekoch sezóne na novom okruhu v Abú Dhabí získal druhé miesto v celkovom hodnotení. Iba výnimočný rok tímu Brown GP a 6 histrických víťazstiev Jennsona Buttona ho obrali o celkový titul.

Sebastian Vettel predĺžil zmluvu s tímom Red Bull až do roku 2011.