Jana Dukátová varí kapustnicu

Aj napriek uponáhľanému predvianočnému času, sa nám podarilo na chvíľu zastaviť a vychutnať si posledný nádych vianočných trhov v Bratislave. O správnu vianočnú atmosféru sa postarala aktuálna 6. najúspešnejšia športovkyňa Slovenska Jana Dukátová. V stánku Areálu Divoká Voda sa hneď chytila varechy a dokončila kapustnicu, ktorá bola varená podľa jej receptúry. „Vianočné sviatky budem tráviť doma, na čo sa už veľmi teším, potom zase nabieham na tréningový režim,“ poznamenala Jana Dukátová s naberačkou od kapustnice.

„Sú v nej, samozrejme, dubáky, kvalitné paprikové klobásky a údené mäso. Ja si ešte zvyknem dávať do kapustnice lyžičku smotany,“ prezradila Dukátová z receptu. Šiesta z ankety Športovec roka 2011 vraví, že v kuchyni by sa určite nestratila. „Myslím si, že viem navariť dobrú sviečkovú, to je taká moja špecialita. Mám rada výdatné jedlá, takže rada varím aj guľáš alebo segedín“ dodala Dukátová.

Majsterke Európy a sveta prišli poblahoželať a zaželať veľa ďalších úspechov aj viceprimátor Starého mesta Peter Osuský s manželkou, rodina Ľudovíta „Mravca“ Jakubovie a riaditeľka Areálu Divoká Voda Betka Ondriš, kde Jana trénuje už od 13 rokov. Jana Dukátová zároveň poďakovala svojim partnerom a Areálu Divoká Voda za výborné podmienky a teší sa už na ďalšiu sezónu.
 


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku