Marosana na Pump Riders.jpg

Tentokrát zabudnite na to, že by ste do toho poriadne šlapli. Pôjde sa totiž bez reťaze! Unikátny závod, kde musíte čo najlepšie využíť energiu vlastného tela, prichádza do Čiech! 23. júna 2012 – to je dátum pre Európsku premiéru Red Bull Pump Riders!

,,Všechno, co se mohlo vymyslet, už tady bylo," hovorí ambasador celej akcie a česká biková legenda Michal Maroši. Jeho minuloročná skúsenosť z brazílskeho preteku rovnakého formátu ho prinútila zamylsieť sa nad možnosťou, priniesť celú akciu aj k susedom a tým pádom po prvýkrát na europský kontinent. ,,Je to nová odnož, která má do budoucna velký potenciál," poznamenal Maroši 

Michal Maroši bude mať na starosti návrh traťe, ktorú, ako sám hovorí, je možné postaviť aj za barákom  Po úvodnej rozjazdovej rampe čaká pretekárov séria klopeniek, hrbolov aj skokov, na ktorých musia "pumpovať" a zapojiť tak techniku, aby 150 m prekážok prešli v čo najrýchlejšom čase. Jeden heat trvá obvykle 20 sekúnd. Závodiť sa bude v dvoch kategóriach - BMX a MTB.

null

   

Júnový závod, ktorého presná lokalita bude čoskoro upresnena, je otvorený pre každého, kto sa prihlasí. Očakává sa účasť riderov i z blízkych europských štátov (vrátane SK). V oboch kategóriach postúpi z kvalifikácie 32 závodníkov, ktorí vytvoria dvojice pre vyradovaciu časť. Pôjde sa v dvoch kolách a pokiaľ súboj skončí remízou, postupuje ten s lepším súčtom časov. Na víťaza čaká zaujímavá odmena a premiérový titul najlepšieho "pumpára" v Europe. ,,Mám to pod palcem. Myslim si že to bude zásadní událost, která scéně přinese další rozvoj a boom," dodává na záver Marosana.

 

 

 


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku