Vivian-Cheruiyot-the-Laureus-World-Sportswoman-of-the-Year-2012

To najlepšie zo sveta športu, športová smotánka sa zišla minulý týždeň v Londýne na každoročnom udelovani športového oskara Laureus World Sport Awards. Moderátorom večera bol here Clive Owen a počas ceremónie sa predstavili tí najlšpeší športovci, ktorí počas uplynulých 12 mesiacov roku 2011 tešili športové oči pocelom svete svojimi unikátnymi športovými výkonmi. 

Medzi nominovanými športovcami z radov Red Bullu sa predstavili Sebastian Vettel (kategória Športovec roka), Red Bull (Tím roka) a Carissa Moore, Philip KosterTravis Rice (v kategórii Najlepší akčný športovec roka).

Akadémia Laureus World Sports, ktorá sa skladá zo 47 bývalých športovcov a športovkýň (medzi nimi aj Red Bull športovec, windsurfer Robby Naish), udelila už po štvrtý krát titul Najlepšieho akčného športovca roka titul Kellymu Slaterovi z USA. Golfisti Severného Írska Daren Clare, rovnako ako Rory McIlroy boli získali ocenenia v kategóriách, rovnako ako srbský tenista Novak Djokovic ískal najcennejšiu sošku - Športovec roku 2011, keď v roku 2011 získal neuveriteľné 3 Grand-slamové tituly (zo 4) a jasne dominoval svetu tenisu. Keňská bežkyňa Vivian Cheruiyot (na fotografii) sa stala Športovkyňou roka. 

Oscar Pistorius z Juhoafrickej republiky získal ocenenie v kategórii Najlepší telesne-postihnutý športovec, keď  sa stal vôbec prvým telesne-postihnutým športovcom, ktorý sa dokázal presadiť aj na svetovom šapmionáte v atletikeza.  

A zoznam víťazov je úplny

Športovec roka: Novak Djokovič (Srb./tenis)
Športovkyňa roka:
Vivian Cheruiyotová (Keňa/atletika)
Tím roka:
FC Barcelona (Šp./futbal)
Návrat roka:
Darren Clarke (Sev. Ír./golf)
Prienik roka:
Rory McIlroy (Sev. Ír./golf)
Akčná športová osobnosť roka:
Kelly Slater (USA/surfing)
Telesne postihnutá športová osobnosť roka:
Oscar Pistorius (JAR/atletika)
Celoživotný prínos:
Bobby Charlton (Angl./futbal)

Chcete sa dozvedieť viac?


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku