Red Bull Rapids 01.jpg

Red Bull Rapids hľadá odvážnych plavčíkov, zaslúžilých kapitánov a admirálov námorných flotíl, ktorí postavia vlastnú loď a spolu s hviezdnou posádkou na palube preplavia zradné pereje divokej čunovskej riavy. Plavidlo, ktoré prejde 200-metrovú trať najrýchlejšie a svojim inovatívnym dizajnom ohúri porotu a divákov na brehu, bude korunované za víťaza.

Unikátna koštruktérska výzva Red Bull Rapids prichádza prvý raz na Slovensko a uskutoční sa iba tretíkrát na svete. Kým prvé dve dejstvá sa odohrali na pomerne jednoduchých vlnách, valcoch a perejách – v roku 2011 v anglickom Nottinghame a v marci 2012 v austrálskom Penrithe, tentokrát na morských vlkov čaká výzva v podobe jedného z najťažších umelých vodných terénov na svete – v areáli Divoká voda v Čunove pri Bratislave.

 

null
   

Do 31. júla prebieha zápis do lodnej knihy. Štvor až šesť-členné posádky posielajú svoje prihlášky v podobe nákresu super-plavidla na milimetrovom papieri (na stiahnutie na www.redbull.sk/rapids). Pirátska loď, plávajúca Eiffelovka, šialená ponorka a mnoho ďalších konštruktérskych skvostov získa plavebné povolenie do čunovských rapidov na rieke Dunaj. V sobotu 15. septembra vypláva z prístavu 30 najkreatívnejších plavidiel. Kým kreativita je jedným z elementov hodnotenia, ďalej pôjde o čas, za ktorý plavidlo prekoná približne 200 metrovú trať a body získava posádka za šou, ktorú vystrúha na štartovacej rampe. Hodnotiť budú naslovovzatí odborníci z oblasti športu, dizajnu a kultúry.
Je dôležité zúčastniť sa a vyhrať, veď víťazný tím si z čunovských rapidov vyloví poklad 1500 voňavých eurových dukátov.

Je čas zdvihnúť kotvy a vyplávať z prístavu v ústrety Red Bull Rapids!

Inšpirujte sa návodom na stavbu kreatívneho plavidla:

 

 

 


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku