Quantic Alice low.jpg

MAJSTER JUKE-U MIERI DO PRAHY A CHYSTÁ NOVÚ DOSKU

Footwork a juke sa za posledných pár rokov veľmi rýchlo rozšíril zo svojho domova v Chicagu do celého sveta. Tento štýl je známy svojou ultra-rýchlou produkciou a až brutálnou energiou, ktorá sálá najmä zo živých vystúpení. DJ Rashad, jeden z popredných predstaviteľov tohto žánru, chystá novú dosku pre nový label venujúcí sa footworku Lit City Trax. Naživo ho budete môcť vidieť v júni na druhých narodeninách skvelého pražského labelu Meanbucket.

ČLEN LEGENDÁRNYCH VELVET UNDERGROUND V REMIXOCH

Kapela Velvet Underground je legenda, to je bez diskusie. Vonku je kompilácia remixov a verzií pesničiek člena tejto formácie, Johna Calea. A kto sa zúčastnil tejto neľahkej úlohy pretvoriť pesničky tohto pána? Napríklad estónska hauntologická disco diva Maria Minerva, Alva Noto, Tim Hecker alebo Actress.

PEAKING LIGHTS Z FESTIVALU UNSOUND

Poľský festival Unsound sa za posledných päť, šesť rokov etabloval ako jeden z najrešpektovanejších svojho druhu, prezentujúci najmä novú, experimentálnu a psychedelickú hudbu. Okrem krakovskej edície sa odohráva aj v ďalekom New Yorku. Na jeho poslednej americkej časti vystúpili aj výborní Peaking Lights, známi z kultového vydavateľstva Not Not Fun.

KOMPILÁCIA BRATISLAVSKÉHO LABELU EXITAB VYŠLA V USA

Na americkom labeli Electrofone vyšla kompilácia mapujúca vydavateľské aktivity slovenského labelu Exitab, a spriaznených umelcov. Na sampleri nájdete mená ako Gwerkova, Pjoni&Ink Midget, The Uniques, Teapot alebo Stroon.DOWNLOAD

Jimmy Edgar – U Need

LuvKid 606 – I Want Her Wings

DMX Crew – Turing Test

 

PS RBMA

DJ Stingray

Nguzunguzu

WITCH


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku