Stratos.jpg

Sledujte pravidelný výber top fotiek od našich fotografov z celého sveta. V 5. vydaní Foto Bulletinu vás čakajú skvelé momenty zo sveta lietania, kitesurfingu, snowboardingu alebo F1.

Fotografia výššie: USA - B.A.S.E. jumper a skydiver Felix Baumgartner podstupuje v Novom Mexiku finálnu fázu tréningu na najextrémnejší zoskok svojho života. Do výšky 36 km ho v rámci projektu Red Bull Stratos vynesie špeciálny balón a Felixa potom čaká 6 minut trvajúcí volný pád, behom ktorého má prekonať rýchlosť zvuku (až 1100 km/h)! Viac informácii nájdete nájdete  v článku o misii Red Bull Stratos.

 

Austrália- Na rieke Hawkesbury sa konala záverečná kvalifikácia pre nadchádzajúci ročník série Red Bull Cliff Diving. Na mieste sa stretlo 15 skokanov do vody z celého sveta a šancu dostať sa do elitnej jedenástky, v ktorej nechýba český skokan Michal Navrátil, mali štyria z nich. Nakoniec sa do svetového šampionátu prebojoval David Colturi (USA), Blake Aldridge (VB), Steven LoBue (USA), Jorge Ferzuli (Mexiko). 

null

 

 

Kanada - Na umelo vybudovanaj backcountry trati v Baldface Lodge prebehola unikátna súťaž  Red Bull Supernatural pod záštitou  a organizáciou snowboardovej superhviezdy Travisom Riceom. Takto sa medzi prekážkami preletel Kazo Kokubo. Pokiaľ vás projekt zaujal sledujte video alebo veľkú fotogalériu

null

 


    

Španielsko - V Jereze bol tento týždeň predstavený nový monopost stáje Red Bull Racing - RB8. Čistou designérskou i konštruktérskou prácou má na svedomí legendárny konštruktér F1 Adrien Newey a RB8 už v tomto týždni testovali Mark Webber aj Sebastian Vettel. 

null

 

    

J.A.R. - V Kapskom meste si pri kitesurfingovej session takto zalietal Ruben Lenten.  

null

    

 

Katar - Na motoristickej show koncom januára v Dohe predviedol svoje umenia aj freestylový motocyklista Nick de Wit.  

null

 

   

   


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku