SI201006210038.jpg

Lepšie by to zrejme nezvládol ani slávný agent 007. Paul Bonhomme dominoval historicky prvému závodu v Red Bull Air Race World Championship v New Yorku a upevnil si vedenie v seriále. Radosť má i Martin Šonka, ak keď zatiaľ skromnejšieho charakteru. Pri Soche slobody vybojoval vôbec prvý bod.

“Mám opravdu radost, že to tak dopadlo. Podmínky byly náročné, foukal vítr a trápila nás vysoká vlhkost vzduchu. Ale letadlo letělo přesně jak jsme chtěli, neudělali jsme žádnou chybu, nedostali jsem žádnou penalizaci. V Evropě budu chtít na bod navázat. Před Lauzitsem nás ale čeká ještě spousta práce na letadle,” povedal po závode Šonka.

Šťastím žiaril aj angličan Bonhomme, ktorý závod vyhral. V troch posledných závodoch sa pozeral Archovi na chrbát a teraz mu to konečne vrátil. Aj keď mu k tomu pomohl zostreleným pylónom sám Arch. “ Paráda! Sústredil som sa čisto na svoj výkon. Nevnímal som nič iného. A podarilo sa, teraz si konečne možem trochu užiť ten výhľad to okolo,” užíval si pocit víťaza Bonhomme. Anglickú dominanciu podtrhol druhým miestom Nigel Lamb, tretí skončil domácí Kirby Chambliss.

Arch i napriek štvrtému miestu nesmútil. “ Let to bol dobrý. Rozhodlo doslova pár centimetrov. Ale je lepší prehať takto ako nebojovať,”vysvetloval.

Ďalšia zástavka Red Bull Air Race World Championship bude 7. a 8. augusta na Lausitz Ringu v Nemecku, kde sa opäť prevedie kompletná 15nástka pilotov a "sused" Martin Šonka sa určite bude snažiť získať opäť cenné body. 


 


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku